امام جمعه بردسکن: صلابت و قدرت شوراي نگهبان باعث تعالي انقلاب شده است

  موضوع: اخبار تاریخ ارسال: 1391/05/01 - 01:53

   


  امام جمعه بردسکن ضمن تبريک 26 تيرماه سالروز تاسيس نهادمقدس شوراي نگهبان به فرمان امام راحل در سال 1359 به جايگاه و اهميت شوراي نگهبان در ارکان نظام اشاره کرد و گفت: تاکنون صلابت و قدرت شوراي نگهبان باعث رشد و تعالي انقلاب شده و همواره انحرافات و تهديداتي که برنظام بوده است، آنها را به بهترين شرايط دفع کرده است.
  حجت الاسلام علي اصغر اميني  26 تير در ديدار با اعضاي ستادي، رابطان بخش ها و سرناظران دفتر هيات نظارت، بازرسي و انتخابات شهرستان بردسکن گفت: شوراي نگهبان براساس قانون موظف است از ورود ناخالصي ها به ارکان نظام جلوگيري کند و تا به امروز عملکرد خوبي را در پرونده خودش به يادگار گذاشته است.
  وي به وظايف و رسالت شوراي نگهبان اشاره کرد و گفت: به همان ميزاني که وظايف شوراي نگهبان بسيار مهم و تاثير گذار مي باشد به همان ميزان نيز بدخواهان و مخالفيني در برابر اين نهاد مقدس ايستادگي مي کنند.
  امام جمعه بردسکن گفت: عملکرد خوب شوراي نگهبان در حراست و نظارت بر قانون اساسي قابل تحسين است و امروز براي همه مردم ثابت شده که اگر نظارت هاي دقيق شوراي نگهبان نبود قطعا امروز کشور به انحراف کشيده مي شد.
  حجت الاسلام اميني با اشاره به اينکه وظيفه شوراي نگهبان حراست و حفاظت و دفاع از حاکميت است نه از حاکم گفت: امروز با استناد به اصل 113 قانون اساسي متاسفانه عده ايي به دنبال تضعيف اين نهاد مقدس هستند و مي خواهند شخص رئيس جمهوري را به عنوان حق نظارت بر دستگاهها و اجراي قانون اساسي انتخاب کنند که دراين راستا به فکر تشکيل نهادي در بدنه دولت هستند که اين خلاف قانون اساسي است و مي خواهند از اين طريق عليه شوراي نگهبان جوسازي کنند.
  وي گفت: شوراي نگهبان وظيفه حراست از حاکميت اسلامي و نظارت برقانون اساسي را عهده دار مي باشد و دشمنان مي خواهند وجه شوراي نگهبان را زير سئوال ببرند ولي صداقت و شفافيت شوراي نگهبان در همه انتخابات باعث شده است که دشمنان و بدخواهان نتوانند به اين نهاد مقدس خدشه اي وارد کنند.
  حجت الاسلام اميني افزود: همه ما وظيفه داريم که از همه ارکان نظام دفاع و حمايت کنيم به ويژه نهادهايي همچون شوراي نگهبان که باعث ماندگاري نظام اسلامي شده است.
  وي جمهوريت و اسلاميت را دو  اصل در نظام اسلامي دانست و گفت: برماست که اين دو اصل را با هم دفاع کنيم.
  وي افزود: کساني که عضو دفاتر شوراي نگهبان مي شوند بايد در موضع گيري هاي سياسي بي طرفانه عمل کنند و از هيچ گروه و جريان خاصي جانب داري نکنند.
  وي گفت: خوشبختانه تاکنون شوراي نگهبان وظيفه قانوني خود را به بهترين نحو ممکن انجام داده است و بدخواهان و دشمنان نتوانسته اند به اهداف شوم خود عليه اين نهاد مقدس دست پيدا کنند.
  در ادامه حسن عاشوري، رييس دفتر نظارت بازرسي انتخابات شهرستان بردسکن گفت: انتخابات مجلس شوراي اسلامي در شهرستان بردسکن در کمال صحت و سلامت برگزار شد و مردم نيز انتخاب خوبي را در حوزه انتخابيه اين شهرستان انجام دادند.
  عاشوري به هجمه هاي دشمنان در انتخابات هاي مختلف عليه شوراي نگهبان اشاره کرد و گفت: مظلوميت شوراي نگهبان بايد از طريق کساني که نقش فرهنگي و تربيوني در دست دارند بيان شود تا مردم بيشتر در جريان جايگاه و اهميت اين نهاد قرار بگيرند.
  وي به برگزاري جلسات بصيرتي و دوره هاي آموزشي اعضاي هيات نظارت ، بازرسي و انتخابات اين شهرستان در طول سال اشاره کرد و گفت: ناظران شوراي نگهبان از هم اکنون آمادگي کامل را براي برگزاري يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري دارد.

  حجه الاسلام امینی :روزه گرفتن و خواندن قرآن باعث ايجاد روحيه تقوا در انسان‎ ...

  امام جمعه بردسكن با توجه به ايام ماه مبارك رمضان به فضيلت اين ماه اشاره كرد و گفت: روزه گرفتن و خواندن قرآن باعث ايجاد روحيه تقوا در انسان ها مي شود.حجت الاسلام علي اصغر اميني ، بر تلاوت قرآن و عمل كردن به دستورات آن تاكيد...

  حجه الاسلام امینی :روحانيان در ماه رمضان به تفسير دعاهايي مورد نياز جوانان ...

  حجت الاسلام علي اصغر اميني روز گذشته 26 تير در مراسم غبارروبي و عطرافشاني مسجد جامع شهر بردسکن گفت: با توجه به اينکه بحث تهاجم فرهنگي دشمنان متاسفانه به روستاها رسوخ پيدا کرده است، مبلغان مي توانند در ماه مبارک رمضان با ...

  گرانی و بیکاری در جامعه بیداد کرده است دولت و مجلس برای رفع مشکلات مردم همت ...

  امام جمعه بردسکن  افزود: متاسفانه مشکل گرانی و بیکاری هر دو در جامعه بیداد کرده است که می طلبد دولت به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند و نمایندگان مجلس نیز پیگیر این مهم باشند.حجت الاسلام امینی گفت: درست است مسوولان به...

  برگزاری جلسه انتخابات هیات امنای مسجد جامع بردسکن

  انتخابات هیات امنای مسجد جامع بردسکن باحضور اعضای قبلی وداوطلبین جدید عضویت در محل دفتر امام جمعه شهرستان بردسکن حجه الاسلام امینی برگزار گردید. در این جلسه که روز یکشنبه 28/3/1391 همزمان با اقامه نماز ظهر وعصر آغاز گردیده حضار...

  قدر دانی امام جمعه از حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن

  حجت الاسلام علی اصغر امینی در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ازحضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم ا... 22 بهمن قدر دانی کرد . وی افزورد : ملت ایران با حضور گسترده خود در راهپیمایی به ندای رهبر خود لبیک گفتند و برگ زرین...

  ارسال دیدگاه
  ارسال دیدگاه شما در مورد مطلب

  کد امنیتی :
  شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
  بارگزاری مجدد کدنظر شما در مورد سیستم جدید سایت نماز جمعه چیست ؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
نظری ندارم...


تمامی حقوق این سایت متعلق به دفتر امام جمعه بردسکن می باشد