نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25

  موضوع: اخبار, خطبه های نماز جمعه, خطبه های صوتی تاریخ ارسال: 1396/12/26 - 08:27
  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25
  خطیب حجت الاسلام مصوری
  امام جمعه موقت شهرستان بردسکن
  حجم :
  7 مگابایت
  دانلودها :
  3

  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25
  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25
  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25
  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25
  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25
  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25
  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25
  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25
  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25
  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25
  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25
  نماز جمعه شهرستان بردسکن 1396/12/25

  بسم الله الرحمن الرحیم. خطبه‌های این هفته توسط خطیب مصوری، ۲۵اسفند۱۳۹۶. آخرین جمعه از سال ۹۶، با توکل بر خداوند متعال أُفَوِّضُ أَمْری إِلَی اللهِ إِنَّ اللهَ بَصیرٌ بِالْعِبادِ

  سلام علیکم و رحمة الله. أعوذ بالله السمیع العلیم مِنَ الشيطانِ الرَجيِم. بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ و بهی نَسْتَعِینْ نَحْمَدَهُ وَ نَسْتَعِینُه وَ العاقِبَةُ لِلمُتَّقينَ وَ الْجَنَتُه لِلمُطیعین و النارُ لِلمُشرکین و لا حول و لا قوة إلا بِالله ألعَلی إلعظیم. الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلَاةِ وَ السَّلَامُ عَلَى سَيِّدِنا وَ نَبِيِّنَا أبی القاسم المصفطی محمد صلی الله علیه و آله الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ الْمَعْصُومِينَ وَ لَعْنَةُ اللهِ عَلَی أَعْدائِهِمْ و مُخالِفین أَجْمَعِینَ مِنَ الان الی قیام یوم الدین.

  خود و همۀ شما نمازگزاران عزیز را به تقوای الهی دعوت و سفارش می‌کنم. تقوایی که خداوند متعال در قرآن کریم و عظیم، مورد تأکید و سفارش قرار داد. خداوند متعالی که در قرآن کریم فرمود: وَ اتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ‌ یعنی بندگان خدا، از خدا پروا کنید تا رستگار شوید. شعار علی‌بن‌ابی‌طالب، علی(ع) در آخرین لحظه، در محراب عبادت که شمشیر کین به فرق ایشان خورد، از خدا تشکر کرد برای اینکه رستگار شد. «فُزْتُ وَ رَبِّ الْکَعْبَة» یعنی رستگاری هدف اصلی انسان است و خداوند می‌فرماید راه رسیدن به رستگاری، تقواست. به همین جهت خدواند متعال برای خوشبختی و سعادت انسان و رسیدن انسان‌ها به سعادت و رستگاری، توصیۀ به تقوا می‌کند. مطلب جالبی است که فرمود از خدا پروا کنید تا پر وا کنید؛ یعنی انسانی که از خدا پروا کند، حقیقتاً پر وا می‌کند. آزاد می‌شود از قید و بند هواهای نفسانی و شیطان. اوج می‌گیرد. می‌تواند در نمازش، خضوع داشته باشد. خشوع داشته باشد و می‌تواند نماز او، به استناد آن حدیث شریف و ارزشمند، معراجش شود که فرمود: «الصَّلاة مِعرَاجُ المُؤمِن» یکی از راه‌های آن تقواست.

  من اشاره‌ای بکنم به گوشه‌ای از زندگی وجود مقدس امام‌هادی(ع) که در این هفته، با شهادت این امام بزرگوار مواجه هستیم. عبدالله‌بن‌مبارک می‌گوید: «امام‌هادی(ع) خوش‌روترین و راست‌گوترین مردم بود.» ما می‌توانیم به تأسی از ائمۀ اطهار و به تأسی از امام‌هادی(ع) خوش‌رو باشیم، خوش‌برخورد باشیم که در حدیث فرمود: «انسان مؤمن غمش در دلش هست و چهره‌اش بشاش است. غم را بر زبانش جاری نمی‌کند.» گاهی متأسفانه به این مسئله توجه نمی‌شود. این سنت دینی و اسلامی، گاهی تحت‌الشعاع بعضی از فرهنگ‌ها قرار می‌گیرد. اگر در گذشته از کسی سؤال می‌کردید: «چطورید؟» می‌گفت: «الحمدالله. خدا را شکر بنده‌ای از من بهتر نیست. این‌همه ناز و نعمت.» حالا گاهی سؤال می‌کنید، بعضی‌ها می‌گویید: «چطوری؟ خوبی؟» می‌گوید: «به حال شما نمی‌رسد! مثل شما پول‌دارها نیستیم. مثل شما آخوندها نیستیم.» گاهی این‌جوری شده است؛‌اما در پاسخ، الحمدالله، خدا را شکر. امام‌(ع) خوش‌رو بودند. هیچ‌گاه ننالیدند از غم‌ها، از غصه‌ها. آن زمانی‌که امام در دست دشمن و در عصر و زمان خلفای جلاد عباسی، می‌بینید امام آن غم را در دل نگه می‌دارد. خوش‌رو است امام(ع) و فرمود راست‌گوترین مردم بود. امام‌(ع) در گفتارشان، دروغ ملاحظه نشد، مشاهده نشد. گاهی باز معل أسف بعضی وقت‌ها باور غلط بعضی از ما مردم این شده است که تا دروغ نگوییم، نمی‌شود کاسبی کرد. تا دروغ نگوییم، نمی‌شود زندگی کرد. این نگاه، نگاه آلوده است. نگاه بدی است. لذا انسان باید مواظب باشد، مراقب باشد. به دروغ خدایی‌نخواسته گرفتار نشود. «وَ كانَ الإمامُ الهادی عليه‌السلام أطيَبَ النّاسِ بَهجَةً و أصدَقَهُم لَهجَةً» یعنی بشاش، خوش‌رو و صادق‌ترین انسان‌ها در عصر و زمان خودشان بودند. امام‌هادی(ع) همچنانی که مستحضر هستید، ولادتشان در مدینۀ منوره بود؛ اما توسط خلفای جور و ظالم عباسی، ایشان را به سامرا بردند. شهر سامرا یک شهر نظامی، مملو از سپاهیان تُرک و بَربَر و... بود. لذا امام را در آنجا بردند و در آنجا قرار دادند که ارتباط مردم را با امام محدود کنند. کنترل کنند. ارتباط مردم با امام(ع) بسیار محدود و مخفیانه و گاهی و بعضاً از طریق نامه بود. بااین‌حال، امام(ع) به تربیت شاگردانی پرداختند، علمایی را تربیت کردند، شاگردانی را تربیت کردند، ازجمله اشخاصی چون عبدالعظیم حسنی که ما توفیق داریم در شهر ری به زیارت این انسان شریف و جلیل‌القدر می‌رویم. آن عبدالعظیم حسنی که فرمودند اگر کسی عبدالعظیم حسنی را در ری زیارت کند، کأنه امام‌حسین(ع) را در کربلا زیارت کرده است. این تربیت‌شدۀ دست امام‌هادی(ع) است که از علما و راویان شیعه بوده است. حسین‌بن‌سعید اهوازی، فقیه و عالم شیعی که تربیت‌شدۀ دست امام‌هادی(ع) بود. فضل‌بن‌شاذان که فقیه و متکلم بود، ایشان هم از شاگردان امام‌هادی(ع) بود.

  امروز به‌عنوان یادگار از امام‌هادی(ع) زیارت جامعۀ کبیره از ایشان برای ما یادگار مانده است. مسلمان‌ها، شیعیان، غافل نشوند از قرائت زیارت جامعۀ کبیره که امام(ع) در غالب این زیارت جامعه، زیارت هر یک از دوازده امام شیعه را و مجموعه‌ای است از اعتقادات شیعه در باب امامت. امام‌شناسی که ما عقیده داریم و معتقد هستیم اگر انسان می‌خواهد راه رستگاری را درست بپیماید و طی کند و به سعادت برسد، مسیرش مسیری است که ائمۀ اطهار رفتند و برای رهروی درست از این مسیر، نیاز به این هست که ما ائمه را بشناسیم. امامانمان را بشناسیم. امام‌شناس باشیم و به قول آن شاعر گرانقدر که فرمود: «به علی شناختم من به خدا قسم خدا را.» چون ائمۀ اطهار حجت الهی هستند. هرکدام از آن بزرگواران، در هر عصر و زمانی، حجت‌الله بر بندگان خدا هستند. بر مخلوقات خدا هستند. حجت الهی، امام در روی زمین است که در این عصر و زمان من و شما، حجت الهی وجود مقدس صاحب العصر و الزمان صلواة الله و سلام علیه است.

  پرودگارا ما را امام‌شناس و از پیروان واقعی آن‌ها و شیعیان حقیقی آن‌ها قرارمان بده.

  - الهی آمین.

  شفاعت آن‌ها را در دنیا و آخرت نصیب و روزی همۀ ما بگردان.

  - الهی آمین.

  انقلاب اسلامی را به انقلاب جهانی امام‌زمان متصل بفرما.

  - الهی آمین.

  باران پر خیر و برکتت را بر بلاد مسلمین، بر این منطقه بیشتر از پیش نازل بفرما.

  - الهی آمین.

  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ. وَالْعَصْرِ * إِنَّ الْإِنْسانَ لَفِی خُسْرٍ * إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَ تَواصَوْا بِالْحَقِّ وَ تَواصَوْا بِالصَّبْرِ صدق الله العلی العظیم.

  - اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

  پایان خطبۀ اول

  اعوذ بالله من الشیطان الرجیم. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ و بهی نَسْتَعِینْ. و لا حول و لا قوة إلا بِالله ألعَلی إلعظیم. الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلَاةِ وَ السَّلَامُ عَلَى سَيِّدِنا وَ نَبِيِّنَا أبی القاسم المصفطی محمد صلی الله علیه و آله الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ الْمَعْصُومِينَ.

  اللَّهُمَّ صَلِّ وَ سَلِمْ عَلَی أَمِیرِالمُؤمِنِینَ عَلِیِّ بنِ اَبِی طَالِبٍ و علی فاطمة الزهرا سیدة نساء العالمین وَ الحَسَن وَ الحُسَیْن سَیِّدَا شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ و علی علی بن الحسین و محمد بن علی وَ جعفر بن محمد وَ موسی بن جعفر وَ علی بن موسی الرضا المرتضی وَ محمد بن علی وَ علی بن محمد وَ الحسن بن علی وَ الخلف الحجة ایهل القائم المنتظر المهدی صلوات الله علیهم الاجمعین.

  اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَهِ وَ فی کُلِّ ساعَهٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

  در این خطبه هم خود و همۀ شما نمازگزاران عزیز را به تقوای الهی دعوت و سفارش می‌کنم. خود انسان باید برای رسیدن به تقوا تلاش بکند. بندگان خدا، مسئولیت اعمال ما، با خود ماست. معنایش این است که قیامت هر انسانی پاسخ‌گوی اعمال خودش باید باشد. در الگوهایمان، خوب‌ها را انتخاب کنیم. بهترین‌ها را انتخاب کنیم و برای الگوبرداری جهت بهتر زیستن و بهتر زندگی کردن، نگاهمان به زندگی خوبان باشد. به زندگی انبیا باشد. به زندگی ائمۀ اطهار باشد. به زندگی علمای عامل باشد. علمایی که به علمشان عمل می‌کنند. نگاهمان به انسان‌های ارزشی و معنوی باشد. این‌هم یکی از راه‌های رسیدن به تقواست.

  خب، همان‌طوری که مستحضر هستید، در آخرین جمعۀ از سال ۹۶ قرار گرفتیم و یک سال از عمر من و شما سپری شد و گذشت. خب همان‌طوری که مستحضر هستید و در خطبۀ اول اشاره شد، در این هفته، شهادت امام‌هادی(ع) را در پیش رو داریم که امسال اولین روز فروردین، یعنی روز عید، مصادف شده است با شهادت این امام همام. همگی توجه داشته باشیم، مراعات این روز را داشته باشیم. سوم رجب، اول فروردین، شهادت امام‌هادی(ع) است. نکند به بهانۀ جشن و عید و این مسائل، خدایی‌نخواسته غفلت از شهادت امام‌هادی(ع) را داشته باشیم.

  مقارن شدن نوروز امسال با ماه رجب المرجب. ماه رجب مستحضرید مورد تأکید و سفارش پیغمبر عظیم‌الشأن اسلام و ائمۀ اطهار قرار گرفته است. ماه رجب یکی از ماه‌های رحمت الهی است. ماهی است که خدا درهای رحمتش را به روی بندگانش باز می‌کند که مستحضرید و شنیدید این روایت را که فرمودند: «رجب نام نهری است در بهشت که از شیر سفیدتر و از عسل شیرین‌تر است.» و رجب آن‌قدر مهم است که حضرت فرمودند: «در فردای قیامت، منادی ندا می‌دهد ‘أینَ الْرَجَبِیونْ’» ماه رجب هم اعمال خاصی دارد که مؤمنین و مؤمنات با بعضی از آن‌ها آشنا هستند که مفاتیح الجنان که اعمال خاص در ماه رجب را به وضوح بیان کرده است، مراجعه کنیم. از اعمال ماه رجب غافل نشویم که یکی از اعمالش، اعتکاف است که ان‌شاءالله به اذن الهی، در هفتۀ آینده، خطیب محترم در این خصوص مطالبی را قطعاً بیان خواهند فرمود. دعایی که بعد از هر فریضه‌ای واجب، از جانب امام‌صادق(ع) سفارش شده است، بعد از هر فریضۀ واجب، واجب یومیه، یعنی نمازهای یومیه، یعنی نماز ظهر که خواندیم، مستحب آن خوانده بشود. نماز عصر باز مجدد آن خوانده بشود. «یا مَنْ اَرْجُوهُ لِکُلِّ خَیْرٍ» که اکثر شما آن را بلد هستید که در آن اشاره می‌شود: «یا مَنْ یُعْطِی الْکَثیرَ بِالْقَلیلِ» خیلی معنا دارد. ای خدایی که در برابر هیچی من، در برابر ناچیز من، در برابر اندک من. نماز ما چقدر ارزش دارد؟ عبادات من چقدر ارزش دارد؟ در مقابل کلام مولّی الموحدینی که با آن عظمت که ضربت شمشیر امیرالمؤمنین به استناد سخن پیغمبر خدا، افضل است از عبادت جن و انس، امیرالمؤمنین می‌فرماید: «وَ أَنَا عَبْدُکَ الضَّعِيفُ الذَّلِيلُ الْحَقِيرُ الْمِسْكِينُ الْمُسْتَكِينُ» ما چی داریم در برابر عبادت ائمۀ اطهار، در برابر عبادت امیرالمؤمنین؟ «یا مَنْ یُعْطِی الْکَثیرَ بِالْقَلیلِ» این‌ها درس خداشناسی، درس عبودیت، درس اطاعت و بندگی را به انسان‌ها می‌دهد.

  خب، من یک تذکری هم باز در اینجا عرض بکنم. گرچه هنوز فاصله داریم. سیزده فروردین امسال هم مصادف شده است، یعنی سال نو، مصادف شده است با وفات عقیلۀ بنی‌هاشم، حضرت زینب کبری(س) که مؤمنین و مؤمنات ان‌شاءالله این مسئله را هم مورد توجه خودشان داشته باشند. پانزده رجب المرجب، سالگرد وفات عقیلۀ بنی‌هاشم، حضرت زینب(س) است. مؤمنین و مؤمنات تذکر بدهند به مردم. امربه‌معروف کنیم، نهی‌ازمنکر کنیم. همدیگر را متذکر بشویم. سکوت در برابر بی‌توجهی و هنجارشکنی‌ها، این‌ها خودش گناه است. خودش معصیت است. ما وظیفه داریم بر همدیگر تذکر بدهیم. مؤمنین و مؤمنات تذکر بدهند. بندگان خدا هم از تذکرات ناراحت نشوند. اگر گاهی فرزندی، اگر گاهی دانش‌آموزی، اگر گاهی انسان مؤمنی یک تذکری به ما می‌دهد، به استناد سخن امام‌صادق(ع) حقیقتاً او دوست ماست، خیرخواه ماست. دوست ندارد ما به گناه بی‌افتیم. به معصیت بی‌افتیم. سفارش دین مبین اسلام هم همین است.

  خب، در ۲۵اسفند۱۳۶۶، مثل امروز، یک خاطرۀ بسیار تلخی از آن دوران به جا ماند: بمباران شیمیایی حلبچه به دست ارتش بعث عراق. ما این سؤال را داریم از آن کسانی‌که امروز شعار حقوق بشر را می‌دهند و این شعارشان گوش مردم را کر کرده است. این سؤال را آن‌ها پاسخ بدهند، بمب‌های شیمیایی را چه کسی در اختیار صدام قرار داد؟ در آن عصر و زمان، این‌هایی که امروز داعیۀ حقوق بشر دارند. دم از حقوق بشر می‌زنند. این‌ها باید توجه کنند که مردم و به‌ویژه مسلمین و خاصه ملت شریف و مؤمن و متدین و انقلابی ایران ترفندها و حیله‌ها و حقه‌ها و دشمنی‌های دشمنان را به‌خوبی می‌فهمند و درک می‌کنند و بارها و بارها این دشمنان دین، دشمنان اسلام و دشمنان این ملت، از دست این مردم سیلی خوردند و ان‌شاءالله بارها و بارها سیلی خواهند خورد.

  آن‌ها هنوز نتوانستند عملاً پاسخ این سؤال را بدهند که بشری که آن‌ها می‌گویند و مدعی حقوق آن بشر هستند، بشر فقط آمریکاست، اسرائیل است، انگلیس است. بشر این‌ها هستند؟ مسلمان‌ها بشر نیستند؟ مردم فلسطین بشر نیستند؟ مردم یمن بشر نیستند؟ مردم میانمار بشر نیستند؟ این مسلمان‌هایی که امروز توسط سلاح‌های آمریکا و دارودستۀ آمریکا، کودک‌کُشی راه انداخته‌اند، این کودکان بشر نیستند؟ هنوز نتوانستند این‌ها عملاً جواب این سؤال را بدهند. ان‌شاءالله که در محضر عدل الهی، این‌ها نمی‌توانند، قطعاً نمی‌توانند پاسخ بدهند و به‌زودی‌زود ان‌شاءالله با ظهور امام‌زمان، با وحدت و اتحاد و همدلی مسلمین و بصیرت مردم شریف ایران، ان‌شاءالله آن‌ها به خاک مذلت خواهند نشست.

  امام عزیز ما فرمودند: «آمریکا شیطان بزرگ است.» واژۀ زیباتر از این، برای آمریکا وجود ندارد. چه واژۀ زیبایی را امام انتخاب کردند:‌شیطان بزرگ. آمریکا همان آمریکاست؛ ولی گاهی روش او عوض می‌شود. گاهی دست او با روکش مخملی به‌سمت ما دراز می‌شود. ما باید حواسمان باشد. حواسمان را جمع کنیم. این دست مخملی را بشناسیم. این دست مخملی‌ای که سکان‌دار این انقلاب، رهبر آزاده و بزرگوار و فرهیختۀ ما، بارها به ما تذکر دادند. در اغتشاشات دی، چطور دورهم این‌ها جمع شدند، شادی کردند، راهکار دادند به اغتشاشگران برای به‌هم‌زدن این کشور، برای به‌هم‌ریختن این کشور، چگونه حمایت کردند از آن کسانی‌که به اموال دولتی، به اموال شخصی، به مقدسات و مکان‌های مقدس ما رحم نکردند. عملاً حمایت کردند. ما می‌توانیم ادعا کنیم این‌ها خیرخواه ما هستند؟ این‌ها دوست ما هستند؟ همچنان دارند بر طبل دشمنی خودشان آن‌ها می‌کوبند. رابطۀ آمریکا با ما، رابطۀ گرگ و میش است. هروقت گرگ توانست چشم طمع از میش بردارد، آمریکا هم می‌تواند چشم طمع از این کشور بردارد. شما ببینید عربستان را چه راحت می‌دوشد. با یک رقص شمشیر، چقدر سرمایۀ عربستان را برداشت و با خودش برد. ناراحت است؟ بله. ایران قبلاً در قبضۀ او بود، در اختیار او بود؛‌ اما امروز محروم شده است. ان‌شاءالله اسرائیل به حول قوۀ الهی که همۀ دغدغۀ آمریکا، اسرائیل است، به زباله‌دان تاریخ خواهد رفت.

  از توطئه‌های دشمنان، ترفندهای دشمنان غافل نشویم. امروز دشمن در قالب فضاهای مجازی به جنگ ما آمده است. بیدار باشیم. بصیر باشیم. دشمن در فضاهای مجازی، امروز مع‌الأسف به ماها حمله‌ور شده است. به مقدسات ما، به اعتقادات دینی ما، به سنت‌های اسلامی ما دشمن امروز حمله‌ور شده است. آنچه لازم است، بصیرت است. عزیزان از این فرصت که امروز دشمن آن را می‌خواهد تبدیل به تهدید کند برای ما و ارزش‌های دینی ما، امروز جوانان بصیر ما، امروز زن و مرد ما و آن کسانی‌که می‌توانند در فضاهای مجازی ورود داشته باشند، باید جواب دندان‌شکنی به آن‌ها بدهند. ما محکم‌ترین کتاب‌ها را داریم. ما کامل‌ترین دین در اختیار ماست به استناد قرآن کریم که امام‌صادق(ع) فرمودند: «این دین به همان شکلی که هست، شما عرضه کنید، جاذبه دارد.» دشمن هیچی نیست. به تعبیر قرآن، دشمن کف روی آب است. امروز فسادها، امروز اولاد و فرزندهایی که معلوم نیست پدرهای آن‌ها چه هستند، امروز دختران ازدواج‌نکرده‌ای که دارای فرزند می‌شوند، امروز همۀ این‌ها در بلاد کفر است. آن‌ها با مقدسات ما کار دارند. با دین ما کار دارند. با ارزش‌های دینی ما کار دارند. مسئولین هم به فکر باشند. فضای مجازی را در اختیار بگیرند. فضای مجازی کلیدش دست دشمن نباشد. امروز ما این امکانات را داریم. از این جوان‌ها، از این فرصت‌ها، از این امکانات، به نفع دینمان، به نفع کشورمان، به نفع اسلاممان، نهایت استفاده را ان‌شاءالله داشته باشیم.

  وقت کم است. تذکر دیگری که من می‌خواهم عرض بکنم، هم به مردم شریف و هم به‌ویژه به مسئولین، به نام سال‌هایی که مقام معظم رهبری اسم‌گذاری می‌کنند، توجه داشته باشیم. این‌ها کارشناسی‌شده است. برگرفتۀ از دین است. برگرفتۀ از قرآن است. رمز موفقیت ما، در آن است. فقط شعار ندهیم. در عمل نشان بدهیم. این شعارها را چقدر محقق کرده‌ایم؟ امروز مسئولین گزارش بدهند برای اشتغال چه کردند، برای اقتصاد مقاومتی چه کردند؟ اگر ما گزارش ندهیم کارهایی که انجام دادیم، دشمن سوءاستفاده می‌کند. به ما حمله‌ور می‌شود. مردم را بدبین به نظام می‌کند. مردم را بدبین به نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌کند. اگر کاری کردیم برای مردم، بگوییم. اگر اشتغالی برای جوانان عزیز تحصیل‌کرده به وجود آوردیم، عملاً به مردم نشان بدهیم. مردم ما، مردم شریفی هستند. مردم قانعی هستند. مردم متدینی هستند. مردم صابری هستند. انتظارشان از مسئولین خدمت است و فلسفۀ وجودی مسئولین در هر اداره‌ای، در هر پستی، خادمی است. اگر مسئولی غیر از خادمی بیندیشد، او خلاف کرده است و خطا کرده است و در محضر عدل الهی باید پاسخ‌گو باشد. جایی که امام راحل فرمودند: «ما خادم مردم هستیم.» جایی که رهبر فرزانه می‌فرمایند: «ما خادم مردم هستیم.» مسئول نگاهش باید این‌طور نگاهی باشد. او خادم مردم است. او وظیفه‌اش این است به مردم خدمت کند. برای مردم خادمانه و صادقانه گام بردارد. خودش را مدیون مردم بداند. نه اینکه بر مردم نعوذبالله و خدایی‌ناخواسته بخواهد ریاست بکند. من من‌باب تذکر عرض می‌کنم. امام‌علی(ع) فرمودند: «تلخی حق را تحمل کن و مبادا فریب شیرینی باطل را بخوری.» این کلام مولی‌الموحدین، علی‌بن‌ابی‌طالب(ع) است.

  یک تذکر داخلی هم من داشته باشم. مردم عزیز، نیازهای خودشان را از همین شهرستان تهیه کنند. دم عید است، خریدی دارید، کسبه و بازاریان عزیز ما برای شماها هزینه کردند. برای شهرستان هزینه کردند. به اطراف نرویم و نیازهایمان را در داخل همین شهر تهیه کنیم. این عزیزان هم به امید شما هستند و برای شما این فضا و این شرایط را فراهم کردند. اما یک تذکری هم به کسبه و بازاریان محترم داشته باشم که جانب انصاف را مراعات کنند. منصفانه، خدایی‌ناخواسته قیمت‌ها گران، قیمت‌های کذایی این‌ها را توجه داشته باشیم و یک کاسب همواره در ذهنش باشد که کاسب حبیب‌الله است: «الْکاسِبُ حَبِیبُ الله». دوست خدا هستید. خدا شما را نظر لطف دارد. با مشتری مدارا کنید و ندای قرآن: وَیْلٌ لِلْمُطَفِّفِینَ همواره در گوش ما باشد. کالاهای داخلی، کالاهای ایرانی باز به‌طور عموم مورد توجه همۀ ما باشد. ما باید عیب و نقص‌های خودمان را خودمان برطرف کنیم و خودمان، هم مردم، هم مسئولین، دست‌به‌دست هم بدهیم برای میهنی آباد که بتوانیم ان‌شاءالله آن منویات مقام معظم رهبری را ان‌شاءالله در عمل پاسخ بدهیم.

  پروردگارا دل‌هایمان را نسبت به یکدیگر رئوف و مهربان بگردان.

  - الهی آمین.

  سال نو را سالی پر از خیر و برکت توأم با موفقیت برای همۀ مسلمین قرار بده.

  - الهی آمین.

  پروردگارا قلب امام‌زمان را از همۀ ما خشنود و راضی بگردان.

  - الهی آمین.

  خادمین به اسلام و قرآن و انقلاب، خاصه رهبر فرزانه‌مان، مؤید و منصورشان بدار.

  - الهی آمین.

  سال نو را سال ظهور امام‌زمان قرار بده.

  - الهی آمین.

  سال پیروزی مسلمین بر کفر جهانی قرار بده.

  - الهی آمین

  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ. قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ. اللَّهُ الصَّمَدُ. لَمْ يَلِدْ وَ لَمْ يُولَدْ. وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُوًا أَحَدٌ صدق الله العلی العظیم. و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

  - اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

  پایان خطبۀ دوم

  خطبه های صوتی نماز جمعه 3-9-1396 خطیب حجت الاسلام مصوری ،امام جمعه موقت برد ...

  خطبه های صوتی نماز جمعه 3-9-1396 خطیب حجت الاسلام مصوری ،امام جمعه موقت شهرستان بردسکن [attachment=209]          ...

  خطبه های صوتی نماز جمعه 26-8-1396

  خطبه های صوتی نماز جمعه 26-8-1396 شهرستان بردسکن خطیب حجت الاسلام امینی [attachment=208]                          ...

  گزارش عملکرد 6 ماهه اول سال 1396 _خطیب جمعه شهرستان بردسکن_ حجت الاسلام امی ...

    گزارش عملکرد 6 ماهه اول سال 1396 _خطیب جمعه شهرستان بردسکن_ حجت الاسلام امینی  جهت دریافت اینجا را کلیک نمایید...

  خطبه های صوتی نماز جمعه 3-6-1396

  خطبه های صوتی نماز جمعه 3-6-1396 خطبه اول [attachment=187]   خطبه دوم [attachment=188]                                ...

  گزارش برنامه های امام جمعه شهرستان بردسکن در ماه مبارک رمضان 1396

    گزارش برنامه های امام جمعه شهرستان بردسکن در ماه مبارک رمضان 1396 جهت دریافت اینجا را گلیک نمایید...

  ارسال دیدگاه
  ارسال دیدگاه شما در مورد مطلب

  کد امنیتی :
  شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
  بارگزاری مجدد کدنظر شما در مورد سیستم جدید سایت نماز جمعه چیست ؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
نظری ندارم...


تمامی حقوق این سایت متعلق به دفتر امام جمعه بردسکن می باشد