متن خطبه 98/01/02 : فرمایشات مقام معظم رهبری فرمایشات راهبردی است نقشه راه هست هم برای مسئولین و هم مردم در طول سال

  موضوع: اخبار, خطبه های نماز جمعه تاریخ ارسال: 1398/01/06 - 08:33

  جمعه دوم فروردین ماه 1398 شهرستان بردسکن مسجد جامع و مصلی شهرستان بردسکن خطیب حجه الاسلام امینی

  متن خطبه های نماز جمعه 24 اسفندماه 1397خطیب حجه الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه محترم شهرستان بردسکن

  سلام علیکم و رحمة اللّه. أعوذ بِاللَّه مِنَ الشَيطانِ الرَجيِم. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ. الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِينَ نَحْمَدُهُ وَ نَسْتَعينُهُ وَ نَسْتَغْفِرُهُ وَ نَسْتَهْديهِ وَ نَتَوَکَّلُ عَلِيه وَ نُصَلّی وَ نُسَلِّمُ عَلیٰ حَبيبِهِ وَ نَجِيبه سِیدِ رُسُلِهِ وَ حافِظِ سِرِّهِ بَشيرِ رَحْمَتِهِ وَ نَذيرِ نِقْمَتِه أَبی القاسِم المُصْطَفیٰ مُحَمَّد وَ عَلیٰ آلهِ الاَّطیَّبینَ الاَّطهَرینَ المَعصُومینَ المُنتَجَبین وَ لا سِیُّما بَقیَّةِ اللَّهِ فِی الأرَضین وَ اللَّعْنَهُ دائِم ‏عَلىٰ أَعْدَائِهِمْ اعداءِ اللّه مِنَ الان إلی يَوْمِ لِقاء اللَّه. أوصيکم وَ نَفسیِ عبادَ اللَّه بِتَقوَی اللَّه وَ طاعَتِهِ وَ اجتِنابِ مَعْصِیَته.

  خودم وشما نمازگزاران برادران و خواهران را به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت سفارش می کنم و بر اتصاف به تقوا، برای خودم و شما نمازگزاران، از خداوند متعال و منان، استعانت و استمداد می‌جویم. امیدواریمانشاء الله خداوند متعال این ایام پرفضیلت ماه رجب بخصوص روز 15 ماه رجب اخرین روز از روزهای اعتکاف هست و روز وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) به همه ما توفیق بدهد از این فرصت باقیمانده تا غروب آفتاب فیض و بهره بیشتری برای خودمان کسب کنیم

  عرض تسلیت دارم وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) را به محضر مبارک امام عصر (عج) . رهبر فرزانه انقلاب و همه ارادتمندان به زینب کبری (س) بخصوص سنگر نشینان جمعه و همچنین تبریک آغازین سال 98 را برای همه مومنین و مومنات و کشور عزیزمان ایران آرزوی موفقیت . سلامتی و بهروزی را دارم در ادامه مطالب و مباحث هفته های گذشته در خطبه اول که درآثار آخروی محبت و ولایت اهلبیت عصمت وطهارت مطالبی بیان شد . در هفتمین اثر اخروی مترتب بر محبت اهلبیت در روایات داریم که این محبت باعث می شود که انسان فردای قیامت با اهلبیت محشور شود . روایات فراوانی در این باب داریم که من به بعضی از انها اشاره می کنم . وجود نازنین و مقدس رسول گرامی اسلام حضرت محمد بن عبدالله (ص) فرمودند که ( یرد علی الاحوض اهلبیتی و من احبه من امتی کهاتین) فرمودند فردای قیامت وارد می شوند بر حوض کوثر اهلبیت من پیغمبر خداو کسانی که اهلبیت مرا دوست داشته باشندو من احبهم و از امت من هم باشند اینها فردای قیامت در حوض کوثر بر من وارد می شوند کهاتیتن دو انگشت سبابه شان را گرفتند فرمودند مانند این دو انگشتی که کنار هم قرار دارند محبین اهلبیت هم به همین کیفیت کنار حوض کوثر قرار می گیرند . لذا سرمایه بسیار ذی قیمتی است و انشاء الله ما باید روز بروز بفکر افزایش ان باشیم تا در اخرت که جهان متفاوت با این جهان از جمیع جهات هست و انسان نیازمند به سرمایه مناسب با ان جهان و جاودانگی او هست انشاء الله بهرمند بشویم . و در روایت دیگری رسول گرامی اسلام فرمودند من احبنا اهل البیت فی الله حشر معنا و ادخله معنا مع الجنه ) کسی که ما اهلبیت را برای خدادوست داشته باشد مبنای دوستی او خداوندمتعال باشد ان معرفتی که به اهلبیت دارد بر اساس ان معرفت گره خورده باشد پیامبر گرامی اسلام می فرمایند این چنین کسانی فردای قیامت با ما محشور می شوند و ما هم انها را با خدمان وارد بهشت می کنیم . و سرمایه خوبی و باید قدرش را بدانیم لذا سرمایه خوبی است . این سرمایه معنوی هم گاهی در اثر غفلت ممکن است شدت و ضعف پیدا کند . و ان خاصیتی که انسان را نجات بدهد در اخرت و همراه کند با اهلبیت را ازش بگیرد . باید بفکر باشیم و توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشیم و علی (ع) در یک روایتی فرمودند : ان النبی (ص) اخذ بید الحسن و الحسین (ع) فقال من احبنی و احب هذین و اباهما و امهما کان معی فی درجتی فی الجنه یوم القیامه ) هر کسی که پیغمبر خدا فرمودند دست حسن و حسین (ع) را گرفتند فرمودند کسی که مرا دوست داشته باشد و این دو بزرگوار را امام حسن و امام حسین (ع) را دوست داشته باشد و پدر اینها علی بن ابی طالب (ع) را دوست داشته باشد و حضرت زهرا (س) را دوست داشته باشد با من پیغمبر خدا خواهد بود هم درجه من پیغمبر خدا خواهد بود در بهشت فردای قیامت لذا این سرمایه را انشاء الله باید تقویت کنیم . با دو چیز این سرمایه تقویت می شود یکی افزایش معرفت ما نسبت به اهلبیت ان معرفت حقیقی در حق انها پیدا کنیم . و دوم اینکه با عمل صالح خودمان خودمون را ثابت قدم بداریم در راه ولایت اهلبیت تا به این مقامهاییکه گفته شده بهرمند شویم . و اخرین روایت هم که رسول گرامی اسلام فرمودند (من احب اهلبیتی حشر معنا ) هر کسی که اهلبیت مرا دوست داشته باشد با ما محشور خواهد شد .

  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ. «قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ * اللَّهُ الصَّمَدُ * لَمْ يَلِدْ وَ لَمْ يُولَدْ * وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُوًا أَحَدٌ

  - اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

  پایان خطبه اول

  اعوذ بِاللَّه مِنَ الشيطانِ الرَجيِم. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ. الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِينَ نَحْمَدُهُ وَ نَسْتَعينُهُ وَ نَسْتَغْفِرُهُ وَ نَسْتَهْديهِ وَ نَتَوَکَّلُ عَلَيه وَ نُصَلّی وَ نُسَلِّمُ عَلیٰ حَبيبِهِ وَ نَجِيبه سیدِ رُسُلِهِ وَ حافِظِ سِرِّهِ بَشيرِ رَحْمَتِهِ وَ نَذيرِ نِقْمَتِه أَبی القاسِم المُصْطَفیٰ مُحَمَّد وَ عَلیٰ آلهِ الاَّطیَّبینَ الاَّطهَرینَ المَعصُومینَ المُنتَجَبین وَ لا سِیَّما عَلِیِّ بنِ اَبِی طالِبٍ علیه السلام وَ فَاطِمَةَ الزهرا سَیِّدَةِ نِساءِ الْعالَمِینَ وَ الحسن وَ الحسین سَيِّدَیْ شَبابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ وَ علی ابن الحسین وَ محمد ابن علیٍ وَ جعفر ابن محمد وَ موسی ابن جعفر وَ علی ابن موسی وَ محمد ابن علیٍ وَ علی ابن محمد وَ الحسن ابن علیٍ وَ الحجة القائم المهدی صَلَواتُ اللّه عَلَیهِم أَجمَعین وَ اللَّعْنَهُ ‏عَلَىٰ أَعْدَائِهِمْ أَعداءِ اللّه مِنَ الان إلی يَوْمِ لِقاءِ اللّه. اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً. اَللّهُمَّ اجْعَلْنا مِنْ خَیْرِ اَعْوانِهِ وَ اَنْصارِهِ وَ الْمُسْتَشْهَدینَ بَیْنَ یَدَیْهِ. أوصيکم وَ أوصی نَفسیِ عبادَ اللَّه بِتَقوَی اللَّه وَ طاعَتِهِ وَ اجتِنابِ مَعْصِیَته.

  مجدداً در خطبۀ دوم خودم و شما نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی و پرهیز و دوری از گناه و معصیت در این ایام آغازین سال 1398 سفارش می‌کنم. واز خداوند متعال می خواهیم که در سال 97 ما را مورد مغفرت و امرزش خودش قرار داده باشد و توفیق اخلاص و توان و طاعت در بندگی و نشاط عبادت در سال 98 به همه ما انشاء الله مرحمت بفرماید . مراقبت کنیم از این اغاز سال 98 برنامه ریزی کنیم . یک حفاظتی بر زبان خودمون . برچشم خودمون بر گوش خودمون قرار بدیم اگر از همین اوائل سال یک مقدار مراقبت کردیم همینکه گناهانمون افزایش پیدا نکرد قطعا با لطف و عنایت پروردگار و رحمت واسعه اش مورد مغفرت قرار می دهد لغزشها و سیئات را می توانیم یک زندگی سالمی برا خودمون شروع کنیم و ادامه بدیم . تصمیم و ارده قوی لازم دارد . جدیت لازم ارد مثل همه کارها . بزرگان که بجایی رسیده اند گفتند این مراحل را رعایت می کردند.اول صبح بعد ا نماز صبح مشارفه داشتند در طول روز مراقب بودند آخر روز محاسب بودند و اخر شب معاتب بودند . عتاب می کردند بنفسشون که چرا تخطی کردی چرا خلاف کردی و راه هم بردند و بسعادت رسیدند . ما هم باید این کارها را انجام بدهیم از خداوند بخواهیم کمک کند .

  روز وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) هست امروز و اخرین روز از ایام اعتکاف هست و امروز در جمع خودمون معتکفین عزیزی را داریم که انشاء الله وجود انها باعث برکت مجالس ما هست امیدواریم در حق همه عزیزان این بزرگواران دعا کنند . دعاها را باید رشد بدهیم دو جهت رشد در خواسته ها و نیت ها و دعاهای انسان می تواند باشد یکی رشد صعودی داشته باشد . یعنی همه اش مادی نباشد و یکی هم فراوانی دعاها و نیت ها . و از معتکفین می خواهیم که همه ما را به این دو موضوع دردعا هاشون بهرمند بگردانند. ما هم دعاگو هستیم . شهادت عقیله بنی هاشم هست امروز که اگر چنانچه الگوی خودشان قرار بدهند زنان عالم حضرت زینب (س) را ظرفیت وجودی انحضرت هست که مقتدای همه خانمها قرار بگیرند مثل مادرشان حضرت زهرا (س) شرایط مختلفی که در زندگانی انحضرت بود و در همه ان شرایط خوش درخشیدند می تواند الگویی باشد برای همه ما در شرایط مختلف یعنی در اوج اقتدار و عزت در مدینه حضرت ایمانشان را با صلابت و قاطعیت داشتند . در اوج گرفتاریها و سختیها و شهادتها و رسالت این شهادتها . اسارت با می بینیم انچه که وظیفه شرعیشان هست و رسالت انسانی ایشان و مکتبی شان را بحمدالله داشتند و به سرانجام رساندند مقتدای کاملی هستند حضرت زینب کبری (س) برای بشریت در حقیقت . امیدواریم خداوند به همه ما توفیق بدهد بتوانیم این عزیزان را بشناسیم و راه انها را قدم بگذاریم و به هدفی که انها داشتند انشاء الله همه ما ان هدف را داشته باشیم و به ان هدف برسیم .

  مناسبت دیگری که در این ایام داریم عملیات اغاز بزرگ فتح المبین در منطقه دزفول در سال 61 یکی از مناسبتهایی که چون با فتح وپیروزی همراه بود وقتی بنام عملیات فتح المبین گفته می شود شادی و سرور بدلهای نهایی که باید بیاید می اید و تداعی روزهای خوش پیروزی که بعد امام (ره) در انجا سخنانی را فرمودند که خرمشهر را خدا ازاد کرد . و منطقه فتح المبین بخاطر ان وسعتی که داشت در عملیات فتح المبین هم مشابه آن فرمایشات را حضرت امام داشتند خدا رو شاکریم بر این پیروزیهایی که به لطف خوش نصیب رزمندگان اسلام در آن روز کرد و همانها باعث شد که 8 سال جنگ تحمیلی را ملت ایران با قدرت در برابر همه جبهه استکبار و جنگ احزابی که شروع کردند به پیروزی برساند . درود می فرستیم به روان پاک همه شهدای عزیز عموما و شهدا فتح المبین خصوصا و برای جانبازان عزیز ارزوی سلامتی و شفای عاجل و کامل داریم و برای خانواده های معزز شهدا ارزوی صبر جمیل و اجر جزیل داریم . و پنج سال شروع شده که عربستان سعودی که دیروز مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان فرمودند رژیم بدی است رژیم عربستان سعودی و چهار تا ویژگی شاید منفی و منحصر به فرد برای ان رژیم گستاخ . سفاک و فاسد و خودباخته در برابر استکبار جهانی ذکر کردند که همه انها دارای معانی است که باید دنبال کنیم . و شکست جبهه سعودی و استکبار را در مقابله با ملت یمن شهد خواهیم بود . مخصوصا با ان فرمایشاتی که مقام معظم رهبری داشتند فرمودند امروز امریکا بفکر تجهیز عربستان سعودی هست به سلاحهای مختلف ولی ما از این جهت نگران نیستیم چون بزودی انجاها در دست مجاهدین اسلام قرار خواهد گرفت . من توصیه ام این است عزیزان فرمایشات مقام معظم رهبری در آغاز سال و هر سال که داشتند و وقتی تعیین می کنند یک جمله ای را بعنوان شعار سال این را نگوییم این شعار سال هست فرمایشات مقام معظم رهبری فرمایشات راهبردی است نقشه راه هست هم برای مسئولین و هم مردم در طول سال اگر ما الان بخواهیم به شعار سال گذشته که نقشه راه 97بود نمره بدیم در بخش استفاده مردم از کالای ایرانی می توان اینطور تعریف کرد که سفره مردم در استفاده از کالای ایرانی بزرگتر شد . اما سفره معیشت مردم که وظیفه مسئولین بود متاسفانه کوچکتر شد یعنی مردم به وظیفه شان بیشتر عمل کردند تا مسئولین نسبت به تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری این در سال 98 هم هست در پایان 98 هم این سوال مطرح می شود که چقدر به این سوال رونق تولید این سالی که بنام رونق تولید نام گذاری شده است این را باید مسئولین گام اول را بردارند مردم هم اگر سرمایه ای دارند تو بخش تولید بکار بیندازند . ما در شهرستان یک نمونه داریم که عزیزان گزارشی را که می دادند در اخرین جلسه شورای اداری یک عزیزی بدون استفاده از تسهیلات دولتی فقط با اورده خودشان 700 نفر اشتغال ایجاد کرده 50نفر هم کسانی که کمک می کنند یعنی 750 نفر در حقیقت یک ریال هم تسهیلات از دولت نگرفته اگر دولتی های ما . مسئولین ما بیایند از همین جوانها یاد بگیرند . ولی ما دیدیم بعضی ها هستند کلی تسهیلات از دولت گرفتند افتخار می کند من 50 نفر اشتغال ایجاد کردم . اما او بدون گرفتن تسهیلات 700فنفر جناب آقای عرسین واقعا باید نام برده شود فرش عرسین که در بخش بزرگ انابد محل استقرارشان هست . این عزیزان مشکلاتی را هم دارند قطعا مسئولین هم این مشکلات و موانع را برطرف کنند . وقتی مقام معظم رهبری بحث رونق تولید را بیان می کنند یعنی در هر تولید اشتغال هم هست و ان بدست همین جوانها باید باشد و نکته ای که تذکر دادند مقم معظم رهبری به استفاده از جوانها و سپردن مدیریتها و کارها به جوان تر ها چون انرژی و توان بیشتری دارند ا فکر بزرگترها . تجربه بزرگان باید استفاده کرد اما نیرویی که می تواند کار کند نیروی جوان هست . مقام معظم رهبری فرمودند سال 98 سال فرصتهاست . اگر مسئولین کمر همت ببنددند تو همین تحریم ها می توان بهترین فرصتها را بوجود آورد . اما نیاز به یک همت بلند و همگانی و یک استفاده مناسب از فرصتها هست . مناسبت دیگری که دل همه حقیقتا سوزاند و ماهیت خبیث جبهه استکباری را برای میلیونها بار باز مجدد اشکار کرد این حادثه تروریستی نیوزلند که قریب به 50نفر شهید شدند و100 نفر زخمی تو مسجد تو خانه خدا و شرم بر انهایی که اداعای ازادی می کنند و برای کمترین حادثه تو ایران که وقتی یک متخلف و یک شروری را اعدام می کنند انقدر دادشان بلند می شود که در ایران ازادی نیست . ولی این حادثه را یک حادثه تروریستی اعلام نکردند. شهادت یکی از عزیزانمان در نیروی انتظامی در مشهد که فردا هم تشیع جنازه این عزیز هست در اینجا از روستای خمی . امنیت ما حاصل تلاش اینها هست . در جلسه ای که مقام معظم رهبری با خبرگان داشتند مطالبی را بیان داشتند که باز حائز اهمیت هست . خوب مقام معظم رهبری فرمایشاتی را داشتند که الگوی قرآنی ما در مبارزه با چالشهایی که الان پیش روی جامعه دینی و اسلامی ما هست فرمودند سختیها برای همه کشورها هست برای کشور م هم هست ولی مهم این است که ما چجور با این چالشها مواجه بشیم . حدود 11 مورد را مقام معظم رهبری ذکر کردند . اول اینکه ما پیروزیهایی داشتیم . دشمنی هایی داشتیم و داریم . چالشهایی هم داریم با الگوی ز قران پیروزیها را ما باید منتسب کنیم به خداوند . دوم اینکه در پیروزیها از مغرور شدن برحذر باشیم . وقانع هم نشیم . و در مواجهه با دشمنان 3 موضوع هست : 1- استادگی در برابر دشمن 2- نترسیدن از دشمن 3- و نومید نشدن در برابر دشمن . در مواجهه با چالشها : 1- اینکه باید بسیج حداکثری نروها را در مواجهه با چالشها داشته باشیم 2- مرزبندی افراد و دشمنان لازم هست 3- فرعی و اصلی کردن دشمن و تمرکز بر دشمنان اصلی . اما فرمودند یک الزامات ایجابی و سلبی در ان هست .

  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ. «قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ. اللَّهُ الصَّمَدُ. لَمْ يَلِدْ وَ لَمْ يُولَدْ. وَ لَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُوًا أَحَدٌ.» صدق الله العلی العظیم. و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

  پایان خطبه دوم

   

   

  متن خطبه 98/01/02 : فرمایشات مقام معظم رهبری فرمایشات راهبردی است نقشه راه هست هم برای مسئولین و هم مردم در طول سال

   

  متن خطبه 98/01/02 : فرمایشات مقام معظم رهبری فرمایشات راهبردی است نقشه راه هست هم برای مسئولین و هم مردم در طول سال

   

  متن خطبه 98/01/02 : فرمایشات مقام معظم رهبری فرمایشات راهبردی است نقشه راه هست هم برای مسئولین و هم مردم در طول سال

   

  متن خطبه 98/01/02 : فرمایشات مقام معظم رهبری فرمایشات راهبردی است نقشه راه هست هم برای مسئولین و هم مردم در طول سال

   

  متن خطبه های نماز جمعه 24 اسفندماه 1397خطیب حجه الاسلام والمسلمین امینی اما ...

  متن خطبه های نماز جمعه 24 اسفندماه 1397خطیب حجه الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه محترم شهرستان بردسکن سلام علیکم و رحمة اللّه. أعوذ بِاللَّه مِنَ الشَيطانِ الرَجيِم. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ. الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ...

  متن خطبه های نماز جمعه 17 اسفندماه 1397 خطیب حجه الاسلام والمسلمین امینی

  متن خطبه های نماز جمعه 17 اسفندماه 1397 مسجد جامع و مصلی نماز جمعه بردسکن خطیب حجه الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه محترم شهرستان بردسکن سلام علیکم و رحمة اللّه. أعوذ بِاللَّه مِنَ الشَيطانِ الرَجيِم. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ...

  متن خطبه های نماز جمعه، 10 اسفند ماه 1397، شهرستان بردسکن، مسجد جامع و مصلا ...

  متن خطبه های نماز جمعه، 10 اسفند ماه 1397، شهرستان بردسکن، مسجد جامع و مصلای شهر، خطیب: حجت‌الاسلام امینی سلام علیکم و رحمة اللّه. أعوذ بِاللَّه مِنَ الشَيطانِ الرَجيِم. بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ. الْحَمْدُ لِلَّهِ...

  ارسال دیدگاه
  ارسال دیدگاه شما در مورد مطلب

  کد امنیتی :
  شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
  بارگزاری مجدد کدنظر شما در مورد سیستم جدید سایت نماز جمعه چیست ؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
نظری ندارم...


تمامی حقوق این سایت متعلق به دفتر امام جمعه بردسکن می باشد