حمله به امنیت؛ این‌ بار با کُرونا هراسی

  موضوع: اخبار, فرهنگی و هنری تاریخ ارسال: 1398/12/15 - 11:07

  حمله به امنیت؛ این‌ بار با کُرونا هراسی

  •اشاره: از روز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه که خبر ابتلا و فوت دو نفر به ویروس کرونا (کرووید ۱۹) منتشر شد، ظرف مدت کمتر از یک‌هفته موجی از فضاسازی رسانه‌ای توسط بیگانگان شکل گرفته است. این طوفان سهمگین رسانه‌ای حکایت از موج‌سواری استکبار تبلیغاتی داشته و در واقع بخشی از جنگِ شناختی دشمن در این عرصه محقق شده است. این مقاله، سرخط‌های تحلیلی را در موضوع فوق ارائه می‌کند.

  لطفاً به این اخبار توجه کنید!

  ۱ - در ژانویه امسال (اواسط دی ماه تا اواسط بهمن) فقط ۲۳۰ هزار گردشگر چینی به ترکیه سفر کردند اما شما نه تنها هیچ خبری از ابتلا مردم ترکیه به این ویروس مشاهده نمی‌کنید؛ بلکه روز جمعه، دومین تِرَند توئیتر (رواج و فراگیری یک خبر یا بحث در شبکه اجتماعی توئیتر) در این کشور این بود که جلوی ورود ایرانیان به ترکیه را بگیرید. چرا؟!

  ۲ - آمار تلفات کرونا در کشور امارات بیش از ۶۰ نفر است اما چرا خبری به بیرون درز پیدا نمی‌کند؟ چون اقتصاد کشورهایی چون ترکیه و امارات و قطر و... مبتنی بر گردشگری، هتل‌داری، خدمات هواپیمایی و... است و اعلام خبر شیوع کرونا، یعنی نابودی اقتصاد آن کشورها.

  ۳- کشورهایی مانند عراق، افغانستان، پاکستان، اساسا سیستم قوی‌ای برای تشخیص و تست این ویروس ندارند، کشورهای آسیای میانه و جنوب خلیج فارس، نیز قطعاً درگیر این ماجرا شده‌اند، اما هیچ خبری از شایعات رسانه‌ای غربی نیست!

  ۴- همین روزها که همه رسانه‌ها و مردم ما درگیر موضوع کرونا بودند، بیش از ۶۰ ایرانی در تصادفات شهری و جاده‌ای به‌طور متوسط کشته می‌شوند اما تعداد فوت‌شدگان بیماری کرونا یک‌پنجم این تعداد است. هر روز بیش از هزار نفر بر اثر سکته قلبی و مغزی در ایران فوت می‌کنند! اما چرا هیچ‌کس هراسی به دل راه نمی‌دهد؟!

  ۵- در سه ماه آبان و آذر و دی امسال بیش از ۱۶ هزار ایرانی مبتلا به آنفولانزای «اِچ.وان.اِن.وان»(H۱N۱) شدند که در این میان ۱۲۵ نفر از مبتلایان فوت کردند. یعنی روزی یک نفر. تعداد کشته‌شدگان کرونا هم به‌طور متوسط تاکنون (سه‌شنبه ۶ اسفند) ۱۲ نفر بوده. آیا این همه ترس و هراس جا دارد؟!

  ۶- تمام افراد بستری شده مشکوک به کرونا در کشور تا تاریخ ۵ اسفند (زمان تحریر این نوشتار) ۸۰۰ نفر است اما آمار قطعی مبتلایان به ۱۰۰ نفر نرسیده است یعنی به ازاء هر یک میلیون نفر، یک کرونایی!

  ۷- کمترین سن فرد فوت شده از کرونا فعلا ۴۲ سال است و هیچ کودک و جوانی تاکنون فوت نکرده است. کودکان اصلاً کرونایی نمی‌شوند و جوانان هم به سادگیِ آنفولانزا، بر این بیماری غلبه پیدا می‌کنند.

  ۸– چینی‌ها هم به صراحت اعلام کرده‌اند آن چیزی که در چین بیشترین تلفات را از مردم گرفته، ترس ناشی از کرونا بوده که یا منجر به سکته شده و یا این اضطراب، سیستم ایمنی آن‌ها را ضعیف و مبتلایان را در برابر این بیماری، ناتوان کرده است.

  ۹- در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در کشور ۳۳۰ میلیون نفری آمریکا، چند میلیون نفر مبتلا به آنفولانزا شده و حدود ۶۰ هزار نفر می‌میرند. در سال ۲۰۱۹ فوت‌شدگان آنفولانزا، بین ۱۰ تا ۱۶ هزار در گزارش «مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری»(CDC) آمده است اما چرا اخبار زیادی نمی‌بینیم؟!

  ۱۰- ایران سی‌ویکمین کشوری است که درگیر ویروس کرونا شده است، چرا اخبار آن بعد از چین و حتی بیش از آن ضریب داده می‌شود و در داخل کشور این‌گونه التهاب‌آفرینی می‌گردد .

   


  جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بردسکن با موضوع ویروس کرونا با حضور امام جمع ...

  جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بردسکن با موضوع ویروس کرونا با حضور امام جمعه محترم جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع ویروس کرونا با حضور حجه الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه محترم شهرستان بردسکن ، فرماندار محترم و دیگر اعضای...

  جلسه اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان بردسکن با محوریت پیشگیری از ویروس کرونا

  جلسه اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان بردسکن با محوریت پیشگیری از ویروس کرونا در آستانه اقامه نماز جمعه نهم اسفندماه 98 جلسه اعضای ستاد نمازجمعه شهرستان بردسکن با محوریت پیشگیری از ویروس کرونا با حضور حجه الاسلام والمسلمین امینی...

  ارسال دیدگاه
  ارسال دیدگاه شما در مورد مطلب

  کد امنیتی :
  شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
  بارگزاری مجدد کدنظر شما در مورد سیستم جدید سایت نماز جمعه چیست ؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
نظری ندارم...