خطبه صوتی تاریخ : 95/1/6

  موضوع: اخبار, خطبه های صوتی تاریخ ارسال: 1395/01/07 - 15:03

      

   

  .lite.mp3] امام جمعه بردسکن:
  مدیران توصیه های راهبردی مقام معظم رهبری را  در همه حوزه ها  عملیاتی کنند
  امام جمعه بردسکن با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل  به توصیه های راهبردی 10 گانه مقام معظم رهبری در  حوزه اقتصاد مقاومتی  اشاره کرد و از مدیران خواست در جهت عملیاتی  کردن  آنها  حرکت کنند.
  حجت الاسلام علی اصغر امینی ، امام جمعه بردسکن در اولین جمعه از سال جدید در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه که با حضور قشرهای مختلف مردم و مسئولان در محل مسجد جامع و مصلای نماز جمعه  این شهر برگزار شد، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی  افزود:  اقتصاد مقاومتی با نصب بنر و شعار دادن  تحقق پیدا نمی کند.خطیب جمعه بردسکن عنوان کرد: مسئولان به جای سخنرانی و شعار دادن دنبال عملیاتی کردن فرمایشات رهبری باشند چرا که اقتصاد مقاومتی با اقدام و عمل تحقق پیدا می کند.
  وی به نامگذاری امسال به عنوان سال  اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل از جانب مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:  فرمایشات آقا در این زمینه نقشه راه را برای همه مسئولان ترسیم کردند و مسئولان به جای سخنرانی و شعار دادن به دنبال عملیاتی کردن راهکارهای 10 گانه معظم له در حوزه اقتصاد مقاومتی باشند. وی افزود: بی توجه ای مسئولان در حوزه اقتصاد مسایل و مشکلات  معیشتی  و بیکاری را درجامعه بیشتر خواهد کرد و باید همه با همدلی و همزبانی در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی با اقدام و عمل دراین حوزه بیش از پیش گام بردارند. حجت الاسلام امینی عنوان کرد: عده ایی در کشور برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد چشم گدایی به استکبار دوخته اند در صورتی که اگر از تولیدات داخل حمایت و کارخانجات کشور  تقویت شوند تمامی مشکلات کشور حل می شود. وی با بیان اینکه اشتغال در کشور ضعیف است گفت: حل مسایل و مشکلات معیشتی، بیکاری و اشتغال کشور در گروه عملیاتی کردن فرمایشات معظم له در حوزه اقتصاد مقاومتی است و گرنه با نصب تابلو و سخنرانی و چشم دوختن به خارج از کشور نمی شود  این مشکلات را حل کرد. حجت الاسلام امینی  با بیان اینکه مردم در همه صحنه ها همراه و همگام با مسئولان حتی جلوتر از مدیران حضور داشته و دارند و به منویات مقام معظم رهبری لبیک گفته اند گفت:  مردم با مسئولانی که با نگاه رهبری زاویه داشته باشند مخالف هستند و با آنها همراه نخواهند بود، چرا که فرمایشات معظم له  نقشه راه را برای مدیران ترسیم می کنند و همه باید به دنبال تحقق این مهم باشند. خطیب نماز جمعه بردسکن ابراز داشت: طبق نظر کارشناسان، چنانچه مسئولان ۶۰ الی ۷۰ درصد کارخانه ها را به فعلیت برسانند، وضعیت اقتصاد بهتر و  هزاران شغل ایجاد می شود.وی اذعان کرد: شعار سال برای مسئولان چراغ راه است و به فرمودۀ حضرت آقا، مردم نیز در تحقق شعار سال باید همراه و کمک مسئولان باشند که این مهم را با حضور خود و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری به اثبات رسانده اند. امام جمعه بردسکن ضمن گرامی داشت ۱2 فروردین که روز جمهوری اسلامی ایران است، گفت: امام خمینی(ره) در آن زمان فرمودند: جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر که در چنین روزی با ۹۸ درصد رأی، این امر محقق شد.
  امام جمعه بردسکن  در خطبه اول ضمن توصیه به تقوا، سال جدید را به همۀ نمازگزاران تبریک  گفت  و پیشاپیش ولادت باسعادت حضرت زهرا(س) و روز مادر و زن را  گرامی داشت . وی ادامه داد: در اسلام احترام به مادر از آنچنان جایگاهی برخوردار است که پیامبر اکرم(ص) در پاسخ به  شخصی که سه بار به نزد ایشان مراجعه کرده بود و موعظه ای از رسول اکرم(ص) می خواست حضرت محمد(ع)، هر سه بار احترام به مادر را توصیه کردند.امام جمعه بردسکن بیان داشت: خداوند احترام به والدین را هم ردیف عبادت خودش قرار داده است و در روایات داریم که اگر سر قبر پدر و مادر برویم و دعا کنیم، اجابت می شود، پس وقتی پدر و مادر زنده باشند چگونه می شود؟!وی با بیان اینکه منافاتی بین حقوق خانواده و والدین نیست، ابراز کرد: مدیریتی شایسته لازم است که مرد بتواند هم حقوق خانواده و هم حقوق والدین را رعایت کند.حجت الاسلام امینی با اشاره به فرمودۀ رسول اکرم(ص) که زن ریحانه است، قهرمان میدان جنگ نیست، اذعان کرد: بیان کلمات محبت آمیز در خانه لازم است، نه در محیط خارج از خانه، بعضی از آقایان به بیان کلمات محبت آمیز بخل می ورزند.وی با تأکید سفارش کرد که رسالت اصلی حضرت زهرا(ص) را به عنوان همسر حضرت علی(ع) و به عنوان مادر چهار فرزند  مطالعه کنیم که متأسفانه در جامعۀ امروز دو فرزند هم به زور می آورند.
   

   


  خطبه صوتی تاریخ 93/10/19

  [attachment=17:001_A_002_mahdi_150109_002_2015_01_09.lite.mp3]...

  خطبه صوتی تاریخ 93/10/12

  [attachment=16:001_A_003_mahdi_150102_001_2015_01_02.lite.mp3]...

  خطبه صوتی نماز جمعه تاریخ 93/10/05

  [attachment=15:001_A_002_mahdi_141226_002_2014_12_26.lite.mp3]...

  خطبه صوتی نماز جمعه تاریخ 93/07/18

  [attachment=6:001_A_001_mahdi_Z0000014.lite.mp3]...

  ارسال دیدگاه
  ارسال دیدگاه شما در مورد مطلب

  کد امنیتی :
  شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
  بارگزاری مجدد کدنظر شما در مورد سیستم جدید سایت نماز جمعه چیست ؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
نظری ندارم...


تمامی حقوق این سایت متعلق به دفتر امام جمعه بردسکن می باشد